Autor Wątek: Pęknięte ramię  (Przeczytany 20249 razy)

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Pęknięte ramię
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 25, 2009, 05:12:52 pm »
Witam serdecznie
No i teraz wszystko jest jasne.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

widelec

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Pęknięte ramię
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 19, 2010, 01:17:14 pm »
Witam wszystkich, niestety w smutnych okolicznościach-właśnie pękło mi górne ramie w moim Martine  >:( zastanawia mnie przyczyna....suchego strzału nie było, strzelam od 1,5roku strzałami 6,2gr na1# jestem ledwo co po wymianie cięciwy i podstawki , oddałem kilkadziesiąt strzałów lżejszymi ok 5,6gr ale wróciłem do poprzednich-zauważyłem,że przy wymianie podstawki(na opadająca NAP 2100) zostawiono mi zbyt krótką linkę do jej unoszenia i gdy podstawka była już na max w górnej pozycji ja jeszcze miałem sporo naciągu-,aż się linka zaczęła przecierać w miejscu mocowania w podstawce-czy to mogło być przyczyną? poza tym co mogę zrobić, jak wygląda reklamacja u producenta,, wysyłka do USA?? i czy to w ogóle uwzględnią ,proszę o poradę
łuk:Martin Bengal 65#
podstawka:NAP QuikTune 2100 Drop-Away
celownik:Trophy Ridge flatliner
spust:scott caliper
strzały: easton powerflight

PK

  • Gość
Odp: Pęknięte ramię
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 19, 2010, 01:26:10 pm »
Co się dzieje ?
to już trzeci pęknięty łuk - o którym słyszę w tym miesiącu  :o
Bowtech, Bear , Martin...  ???

epidemia ?

widelec

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Pęknięte ramię
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 19, 2010, 01:42:05 pm »
Nie mam pojęcia,byłem pewien że mnie to nie spotka...zastanawiam się tylko czyja wina i co z tym robić bo już mam ochotę to wszystko rzucić w kąt i dać sobie spokój z łucznictwem, pomimo że jest bardzo wciągające i wymagające sporej wiedzy.
łuk:Martin Bengal 65#
podstawka:NAP QuikTune 2100 Drop-Away
celownik:Trophy Ridge flatliner
spust:scott caliper
strzały: easton powerflight

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Pęknięte ramię
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 19, 2010, 07:11:09 pm »
Witam serdecznie.
Na Warszawskich Siekierkach strzela Kol. Andrzej, którego w tym miejscu pozdrawiam i obecnie złamał już w ciągu roku, 3 razy ramiona i jeden majdan. Łuk zakupił w Łuksporcie i markowy z górnej półki.
Powiedziałem mu, że jak tak dalej pójdzie to w Łuksporcie wywieszą jego zdjęcie z informacją "tYCH KLIENTÓW NIE OBSŁUGUJEMY" :D

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

widelec

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Pęknięte ramię
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 19, 2010, 09:39:10 pm »
Czyli jaki "tonaż" jest w 100% bezpieczny dla łuku? wydawało mi się że te 5gr proponowane przez producenta jest bezpieczne(wiadomo że muszą mieć jakiś margines jeszcze) Jest u nas jakiś oficjalny przedstawiciel lub dystrybutor firmy martin, lub ktoś kto mógłby pomóc? ???
łuk:Martin Bengal 65#
podstawka:NAP QuikTune 2100 Drop-Away
celownik:Trophy Ridge flatliner
spust:scott caliper
strzały: easton powerflight

widelec

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Pęknięte ramię
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 19, 2010, 09:56:12 pm »
To faktycznie bowkiler- ja to się po pierwszym razie załamałem a po 3 ramionach i majdanie...kto to mu wymienia-ja mam sprzęt kupiony w USA a nawet jakby był w Polsce to i tak ponad 2lata już więc każdy raczej by mnie zignorował ładnie mówiąc
łuk:Martin Bengal 65#
podstawka:NAP QuikTune 2100 Drop-Away
celownik:Trophy Ridge flatliner
spust:scott caliper
strzały: easton powerflight

PK

  • Gość
Odp: Pęknięte ramię
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 19, 2010, 11:25:18 pm »
Jest u nas jakiś oficjalny przedstawiciel lub dystrybutor firmy martin, lub ktoś kto mógłby pomóc? ???

Znajdź na forum kolegę mgo i skontaktuj się z nim na priva.

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Pęknięte ramię
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 20, 2010, 11:19:06 am »
Witam serdecznie.
O ile pamietam to Kol. Andrzej ma nadłuższy łuk reflekscyjny o sile naciągu 41 funtów. Wszystko ma wymieniane w Łuksporcie w ramach gwarancji. Skoro Kol. Adam Pazdyka mu wymienia na nowy sprzęt, to znaczy, że to są ich sprawy.
Kol. Andrzej ma wzrostu powyżej 2m.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2010, 11:40:07 am wysłana przez White_Eagle »
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

widelec

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Pęknięte ramię
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 20, 2010, 12:11:22 pm »
Oczywiście,że ich sprawy ale sam o nich zacząłeś tutaj pisać White Eagle, więc wyrażam swoje zdziwienie i podziw dla cierpliwości obu stron...i mam nadzieję,że również moją sprawę uda się załatwić podobnie.
łuk:Martin Bengal 65#
podstawka:NAP QuikTune 2100 Drop-Away
celownik:Trophy Ridge flatliner
spust:scott caliper
strzały: easton powerflight

PK

  • Gość
Odp: Pęknięte ramię
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 08, 2011, 09:41:42 am »
Dostałem ostatnio na priva zapytanie w związku z rozwarstwieniem się ramion X-Force'a... podczas wymiany sznurków w przenośnej prasie Bow Master.
Jako, że posiadam tę bardzo użyteczną prasę również, którą z powodzeniem używałem do obsługi Hoyta Ultra Elite oraz Bear'a Truth2...i w związku z zakupem nowego łuku o ramionach typu "past-paralell at rest" - niestety nie mogę jej stosować. Firma Bow Master nie ma jeszcze dla takich łuków żadnych adapterów i żadnych propozycji, co potwierdziła również przez korespondencję e-mailową - na moje zapytanie.
Ramiona tego typu to charakterystyczne łukowate ramiona X-Force'ów, Monster'ów, Attack'ów, Carnage'ów, czy Destroyer'ów. Okazuje się, że nie mogą one być obsługiwane przez BowMaster'a (w zakresie X-Force'ów są wyjątki,...bodajże wersja SS może być obsługiwana przez tę prasę).
http://www.prototechind.com/adapters_know_issues.htm
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2011, 12:58:31 pm wysłana przez PK »

Mariusz Wojtasiuk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Pęknięte ramię
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 08, 2011, 10:28:39 am »
Dobrze, że istnieje takie forum, bo człowiek wiele ciekawych rzeczy i jakże pomocnych się dowiaduje. Pisałem zarówno do Piotrka jak też rozmawiałem z Arkiem(Arkadio) i on w swoim X-Force nie używa żadnej standardowej prasy, lecz wykorzystuje małe tłumiki na końcach ramion , które dzięki temu , że w niektórych modelach X-Force'a są, to można je wykręcic i przez otwory przesadzic chociażby starą cięciwę i przy użyciu śruby rzymskiej ścisnąc na tyle ramiona, by bez problemu i mechanicznych uszkodzeń jakie mogą powstac przy użyciu adapterów wymienic kable i cięciwę. I mam zamiar ten pomysł i patent spróbowac wykorzystac (byc może z pomocą Arka, który zaoferował swoją pomoc :)   ). Faktycznie prasa typu Bow Master niestety, ale do mojego X-Force'a się nie nadaje(Piotrek powyżej wspomniał o  moim przypadku rozwarstwienia dwóch ramion, którego doświadczyłem w ubiegły weekend na własnej "skórze").  :( Szczęściem w nieszczęściu było to, że udało mi się zakupic u sąsiadów zza naszej zachodniej granicy komplet nowiutkich ramion 80# w sumie za niewielkie pieniądze. ;).
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2011, 10:46:42 am wysłana przez Mario2833 »
Łuk- PSE X-Force Dream Season 28"  80#
Celownik- TruGlo Tru Site Xtreme Micro Adjust8pin
Podstawka- QAD Ultra Rest HD Camo
                 Trophy Ridge Revolution
Kołczan- Shooter 6
Spust- Scoot Rhino Release
Strzały-A/C/C Pro Hunting 300, FMJ 300.

Mariusz Wojtasiuk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Pęknięte ramię
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 08, 2011, 11:01:40 am »
Właśnie otrzymałem mail'a ze sklepu w Niemczech o treści:

"...Hallo mario2833,
wildlifemarketing hat Ihren Artikel am Dienstag, 08. Mär. 2011 abgeschickt. Der Artikel müsste bald bei Ihnen eintreffen..."


Czyli teraz kwestia kilku dni i ramiona będą już u mnie. :)
Łuk- PSE X-Force Dream Season 28"  80#
Celownik- TruGlo Tru Site Xtreme Micro Adjust8pin
Podstawka- QAD Ultra Rest HD Camo
                 Trophy Ridge Revolution
Kołczan- Shooter 6
Spust- Scoot Rhino Release
Strzały-A/C/C Pro Hunting 300, FMJ 300.

PK

  • Gość
Odp: Pęknięte ramię
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 09, 2011, 09:25:23 am »
...2. Zmajstrowałem też przenośną prasę pasującą do absolutnie wszystkich łuków bloczkowych - lecz akurat tej, sorry, nie mam najmniejszej ochoty publikować.

Szkoda byłoby gdyby dobry pomysł zagracał szuflady. Może warto byłoby opatentować i namówić kogoś do sondażowej produkcji. Przy dobrym stosunku jakość/cena - na pewno rozeszłaby się jak ciepłe rogaliki w bloczkowym światku.

PK

  • Gość
Odp: Pęknięte ramię
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 09, 2011, 09:48:55 pm »
1. Zmajstrowałem przenośną prasę do kusz bloczkowych:
http://www.crossbownation.com/forum2/topic/10803-safe-portable-crossbow-press/

Ciekawe...(aczkolwiek nie mam pojęcia o kuszniczych prasach). Natomiast tę samą zasadę możnaby chyba zastosować i do bloczkowego łuku (wszak "kusza wertykalna" ;)  już istnieje: http://drawloc.com/ ).
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2011, 10:15:03 pm wysłana przez PK »