Autor Wątek: Cięciwa  (Przeczytany 22381 razy)

jacek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Cięciwa
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 11, 2010, 05:53:28 pm »
 :o :o :o :o :o Poszarpałem moje kable i cięciwę i po tym co zobaczyłem na tych zdjęciach uważam że moje są w super ekstra kondycji.

Skoro u Ciebie Pasku się jeszcze nie urwały to u mnie jeszcze trochę pociągną.
Mały czarny łuczek ... takie tam ... nic specjalnego ... ma dwa kółka ze sznurkiem ... prawie jak Cobra ..... i jeszcze rurka plujka HW-90

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: Cięciwa
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 11, 2010, 10:07:22 pm »
Michale pewnie to ten stary ale nie zauważyłeś.
ja też mam ten ślizgacz Saunders'a i nic się z kablami nie dzieje.
chociaż ja mam owijkę na kablach z cieniutkiego Brownell'a w miejscu ich tarcia o ślizgacz.
polecam takie rozwiązanie. tarcie minimalnie większe a żywotność kabli o wiele dłuższa.
pozdro
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

paskud

  • Gość
Odp: Cięciwa
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 12, 2010, 01:31:14 am »
Tak, owijka to jest to, co mi przyszło od razu na myśl. Teraz jednak muszę poczekać na kable żeby mieć na co ją owinąć  :'(
Być może to ten stary odciągacz i być może nie zauważyłem, ale zdumiony jestem jak mogłem takie coś przeoczyć  :-\

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Cięciwa
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 14, 2011, 07:48:12 am »
Czy ktoś wie do czego służy taka guma (taka okragła jak pręt cable guard)dołączona do ślizgacza saunders (tego z rolkami)?
Sage 35#

PK

  • Gość
Odp: Cięciwa
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 14, 2011, 09:59:02 am »
Czy ktoś wie do czego służy taka guma...


Może jakieś zdjęcia, linki,...
http://www.sausa.com/category.php?category=47
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2011, 10:40:21 am wysłana przez PK »

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Cięciwa
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 14, 2011, 01:54:25 pm »
http://www.sklepluczniczy.pl/akcesoria-do-kabli/1344-saunders-hyper-glide.html
O to mnie chodzi, dopiero teraz mam okazję instalować i w opkaowaniu, były 3 części plastykowe, które ładnie się złożyły i dały zainstalować, ale był jeszcze taki kawałek gumy dołączony o dł ok. 8-10 mm. i przekroju pasujacym do pręta odciągu. I ta guma mnie zastanawia, nie ma nic o niej żadnej wzmianki.
Sage 35#

PK

  • Gość
Odp: Cięciwa
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 14, 2011, 02:23:05 pm »
Może jako zderzak ślizgacza ?  W linku który podałem wcześniej - do ślizgaczy Saundersa, jest coś podobnego, tylko na ogół w zestawieniach z innymi akcesoriami - typu odbojnik cięciwy... (np.: http://www.sausa.com/product.php?id=28&category=47 )
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2011, 02:24:51 pm wysłana przez PK »

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Cięciwa
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 14, 2011, 02:55:57 pm »
Dokładnie Piotrze to jest ta gumka, która rozdziela ślizgacz z montażem stsa na ramieniu cable guard. Mam już zamontowaną inną.
Pozdro.
Sage 35#

Degusti

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: Cięciwa
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 14, 2011, 03:02:10 pm »
http://www.sklepluczniczy.pl/akcesoria-do-kabli/1344-saunders-hyper-glide.html
O to mnie chodzi, dopiero teraz mam okazję instalować i w opkaowaniu, były 3 części plastykowe, które ładnie się złożyły i dały zainstalować, ale był jeszcze taki kawałek gumy dołączony o dł ok. 8-10 mm. i przekroju pasujacym do pręta odciągu. I ta guma mnie zastanawia, nie ma nic o niej żadnej wzmianki.

Też mam ten ślizgasz.  Swoją drogą wydaje mi się że jest głośniejszy od standardowego ślizgacza. Jakiś taki szczęk mi wydaje :(, choć mam jeszcze gumowe tłumiki na odciągu.
łuk-PSE X-FORCE OMEN Pro UF 72# 29'
celownik-Truglo Range Rover Wheels
podstawka-Trophy Ridge Revolution
stabilizator-SVL S-COIL XL 7"
strzały-EASTON AXIS 300 (495 grain-295 fps)
kołczan-BOHNING JACK PINE 5
spust-Jim Fletcher 3D Hunter

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: Cięciwa
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 14, 2011, 06:31:02 pm »
głośniejszy ???
może taki efekt. ja nie stwierdziłem tego.
w każdym swoim łuku wymieniałem ślizgacze na te saunders'y bo według mnie nie niszczą tak sznurków jak fabryczne. PSE daje seryjnie chyba najgorsze ślizgacze jakie mogą być.
podczas normalnego użytkowania porysowały pręt odciągu a nie mówiąc w terenie jak jeszcze dostanie się trochę kurzu lub piasku. te hyper glide'y bardzo ładnie toczą się po odciągu a ta wewnętrzna, biała warstwa ułatwia kabelkom poślizg.
jednak nie ma to jak rolki. ;)
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

Degusti

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: Cięciwa
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 14, 2011, 09:32:13 pm »
w każdym swoim łuku wymieniałem ślizgacze na te saunders'y bo według mnie nie niszczą tak sznurków jak fabryczne. PSE daje seryjnie chyba najgorsze ślizgacze jakie mogą być.
podczas normalnego użytkowania porysowały pręt odciągu a nie mówiąc w terenie jak jeszcze dostanie się trochę kurzu lub piasku. te hyper glide'y bardzo ładnie toczą się po odciągu a ta wewnętrzna, biała warstwa ułatwia kabelkom poślizg.
jednak nie ma to jak rolki. ;)

I zgadzam się z tobą w każdym calu. Po zmianie na saunders-a nawet strzałki mi się wyżej zaczęły składać to i wpływ na prędkość też pewnie ma. Co do akustyki to może trochę przewrażliwiony jestem  ;D
łuk-PSE X-FORCE OMEN Pro UF 72# 29'
celownik-Truglo Range Rover Wheels
podstawka-Trophy Ridge Revolution
stabilizator-SVL S-COIL XL 7"
strzały-EASTON AXIS 300 (495 grain-295 fps)
kołczan-BOHNING JACK PINE 5
spust-Jim Fletcher 3D Hunter

Mariusz Wojtasiuk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Cięciwa
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 15, 2011, 04:53:55 pm »
Ja również używam tego rodzaju ślizgacza i jestem zadowolony. Wcześniejszy oryginalny strasznie szybko niszczył kable i to już po niedługim używaniu sprzętu. Tak jak pisał wyżej Arek-faktycznie PSE ten element mogłoby lepiej dopracować. Tyle dobrze, że nie jest on drogi i bardzo budżetu domowego nie nadszarpnie. ;)
Łuk- PSE X-Force Dream Season 28"  80#
Celownik- TruGlo Tru Site Xtreme Micro Adjust8pin
Podstawka- QAD Ultra Rest HD Camo
                 Trophy Ridge Revolution
Kołczan- Shooter 6
Spust- Scoot Rhino Release
Strzały-A/C/C Pro Hunting 300, FMJ 300.

PK

  • Gość
Odp: Cięciwa
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 15, 2011, 06:31:37 pm »
Ja z kolei ślizgacz Saunders'a mam od początku w Hoycie...i nic złego powiedzieć nie mogę  :),... natomiast w poprzednim łuku - Truth2 miałem zwykłą kostkę z białego teflonu...i pomimo intensywnego użytkowania, nie stwierdziłem zmian na kablach po roku - kiedy wymieniam zwykle sznurki.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Cięciwa
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 23, 2014, 01:10:03 pm »
Odkopię - ja borykam się w C4 ze zdecydowanie nadmiernym zużyciem kabla i cięciwy w okolicach ślizgacza. Nieważne czy ślizgacz saundersa czy oryginalny, sznurki zarzynają się błyskawicznie. Musiałem ponownie założyć owijke z nici dentystycznej ale nie wygląda to zbyt estetycznie. Moja teoria jest taka że nieregulowany pręt odciągu powoduje duże naprężenie sznurków a co za tym idzie duże tarcie/zużycie. Przy zakładaniu ślizgacza czuć że trzeba użyć o wiele więcej siły niż np w PSE z regulowanymi odciągami. Pytanie do innych posiadaczy łuków z nieregulowanym odciągiem - jak to wygląda u was?
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Cięciwa
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 23, 2014, 01:47:02 pm »
Witam, a czy sznurki mijają ci się w odpowiednich odstępach, albo podreguluj wysięgnik ślizgacza.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.