Autor Wątek: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!  (Przeczytany 67197 razy)

motek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 27, 2010, 01:17:38 pm »


"To działa w obie strony - zatem jak dla odmiany ja się uprę na jakiegoś "stróża prawa" - to może się okazać, że jego przełożony ma np. matkę, która mnie lub mojemu dobremu koledze zawdzięcza zdrowie i życie. I jeszcze będzie potrzebowała następnych interwencji zdrowotnych. I kto ma wtedy przefikane?  Nie boję się pozaprawnych szykan. "


 A co na to Hipokrates?

                                                                       pozdrawiam

kissielec

  • Gość
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 27, 2010, 01:47:04 pm »
http://drawloc.com/Dloc.html
wynalazek ciekawy - i tu rzeczywiście mogący powodować zamieszanie terminologiczne.
Siła mięśni strzelca utrzymująca napięcie cięciwy - znika... ale z kolei by ewidentnie zaliczyć to coś do  kusz - musielibyśmy mieć łoże z prowadnicą.
Z tym, że...w przeciwieństwie do wcześniejszych żartów, tutaj dopiero widzę pole do popisu dla wykreowania nowej nazwy ( kuszołuk ?, łuk z blokadą naciągu ?... )
 ;) 
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2010, 01:53:10 pm wysłana przez kissielec »

N

  • Gość
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 27, 2010, 02:22:54 pm »
"Akcesoria dodatkowe" w postaci prowadnic(nie będących jednak integralną częścią łuku)były już stosowane od baaardzo dawna...W Korei znane były jako Tong/ Deotsal ; zaś w krajach arabskich np.Shah Majra, lub Mijrat i inne.

Współcześnie istnieją zmodernizowane ich wersje przystosowane do działania z łukiem bloczkowym i współczesnymi tradycyjnymi/klasycznymi...o ile pamięć mnie nie myli urządzenie to nazywa się Accu Rest i jest uruchamiane spustem...

pozdr
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2010, 11:37:23 pm wysłana przez N »

kissielec

  • Gość
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 27, 2010, 02:43:37 pm »
ciekawe ...

...bo mamy tu sytuację dokładnie odwrotną niż w drawloc'u:
siła mięśni potrzebna do utrzymania naciągu - nadal jest konieczna...mimo pojawienia się prowadnicy, która na obrazku niżej ma już postać prawie że lufy... ładowanej od tyłu  :o.
A i pocisk (strzała) może być dużo krótszy niż dł. naciągu.
 :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2010, 03:48:39 pm wysłana przez kissielec »

N

  • Gość
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 27, 2010, 02:47:01 pm »
 :)
Ciekawe i to bardzo...jednak ten sposób strzelania wymaga wyjątkowych umiejętności obycia z łukiem i...daleko idącej ostrożności...bodajże w 2003 roku doszło w Korei do wypadku w wyniku którego łucznik stracił oko...
Pomijając ten "drobny detal"- te króciutkie strzałki/darty mają straszne możliwości.
W czasach historycznych, gdy używano zdecydowanie silniejszych łuków- Pyunjun`y potrafiły przebić lekki pancerz z odległości blisko 600 metrów...

pozdr

« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2010, 03:17:08 pm wysłana przez N »

zgaszony

  • Gość
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 27, 2010, 03:41:19 pm »
Adamie możesz szerzej napisać o dartach.

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 27, 2010, 06:55:58 pm »
Witam serdecznie
Kol. N dziękuję za podanie linku do stronki.

No to teraz chciał bym wiedzieć.
1. Czy łuk bloczkowy choryzontalny to jest kusza czy też nie?
2. Czy łuk bloczkowy verticalny z takim spustem, to jest nadal łuk czy też nie?
w myśl ustawy o broni i amunicji.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2010, 07:01:00 pm wysłana przez White_Eagle »
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

zgaszony

  • Gość
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 27, 2010, 07:21:30 pm »
No i do jakich doszedłeś wniosków White_Eagle, jak je uzasadniasz??

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 27, 2010, 07:22:46 pm »
Witam serdecznie

Do "znużonych" - na szczęście są tacy wspaniali ludzie jak Pan Piotr Hordyjewicz,
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090920/MAGAZYN/2433083

Artykuł bardzo ciekawy i pokazujący realia, jakie są w naszym kraju. Okazuje się, że nasz kusznik z Lublina strzela z kuszy, na którą trzeba mieć pozwolenie.
Tylko patrzeć, jak do naszego mistrza z Lublina zapukają niebiescy i zamkną "za posiadanie broni bez zezwolenia".
 Według mojej wiedzy to w Polsce jest możliwość ubiegania się o pozwolenie na posiadanie kuszy, lecz nikt do dnia dzisiejszego takiego pozwolenia nie dostał.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

zgaszony

  • Gość
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 27, 2010, 07:26:44 pm »
Mylisz się.



Na temat strzelania z krótkich strzał znalazłem taki filmik
http://www.youtube.com/v/zJELZ0vYvV8&hl=pl_PL&fs=1&
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2010, 09:22:22 pm wysłana przez zgaszony »

Hungry

  • Gość
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 27, 2010, 10:05:37 pm »
strzelanie z krótkich strzał widziałem w wykonaniu Norberta i Michała, na jednym z organizowanych przez nich pokazów
Wyglądało całkiem prosto i imponująco zarazem :)

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 28, 2010, 08:04:19 am »
Witam serdecznie.

Proponuje powrócić do tematu.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 28, 2010, 01:51:54 pm »
Natomiast roznica sily utrzymania napietej cieciwy kuszy i łuku jest tym co stanowi o ich roznicy.To nie czlowiek utrzymuje napieta cieciwe w kuszy w odroznieniu od łuku i chyba sie Pan z tym zgodzi.Wsrod reżimowych ;)instytucji jest moze i sporo naiwnych ale bez przesady.Pozdrawiam

No to chyba już trzeci raz w tym wątku zauważę, że różnica siły naciągu przed strzeleniem i w czasie naciagania  między łukiem klasycznym a wertykalnym łukiem bloczkowym jest większa, niż w/w różnica między bloczkowym łukiem wertykalnym, a bloczkowym łukiem horyzontalnym (nie wiem czemu zwanym przez niektórych "kuszą"). Zatem o co Wam chodzi - o uznanie też Waszych wertykalnych łuków bloczkowych za "kusze"?

Ustawodawca chciał nas upodlić i totalitarnie kontrolować naszą własność, i nawet gwałcić święte prawo własności przez zabór naszego mienia przemocą, poparty szantażem w postaci gróźb zastosowania przemocy wobec nas samych, gdy zechcemy wbrew jego woli jednak posiadać to co chcemy.

I zabronił nam posiadania bez zezwolenia kusz cięciwowych, przewidując możliwość uzyskania zezwolenia na posiadanie kusz kolekcjonerom - wskazując przez to, że przez "kuszę cięciwową" rozumie jedynie archaiczne urządzenie składające się z łuczyska, łoża, spustu typu "orzech" i cięciwy.  Lecz nie odniósł się do nowoczesnego sprzętu bloczkowego - ani wertykalnego, ani horyzontalnego. I co, mam teraz trząść portkami, że jakiś totalitarny urzędas będzie sobie interpretował i naciągał prawo? Do jasnej cholery - nie bałem się walczyć z parszywą komuną, nie bałem się wylecieć ze studiów z wilczym biletem (i wyleciałem) - to mam się dziś bać w tak banalnej i wcale nie jednoznacznej sprawie?

Jak nie będzie sądów w Polsce - będą sądy w Strasburgu. Jesteśmy w Unii Europejskiej gdzie nie można sobie robić jaj z prawa i penalizować tego, co nie jest jednoznacznie zabronione - a nawet w całej UE jest dozwolone!!!! Jakby co - stać mnie na proces. Wolność jest wtedy, gdy czujemy się wolni. Niewola wtedy - gdy potulnie godzimy się na zakładanie nam kajdan i kagańca.

Ja byłem, jestem i umrę jako człowiek wolny. I każdemu z Was życzę, by poczuł się wolnym człowiekiem, a nie po staremu niewolnikiem peerelu, gdzie byle cham w niebieskim wdzianku miał "prawo" nas w/g swego widzimisię uwięzić, cisnąć "na dołek" i skatować..
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2010, 01:56:02 pm wysłana przez jopsa »

zgaszony

  • Gość
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 28, 2010, 02:48:32 pm »
Czołem
Panie Jopsa rozumiem dążenie do wolności, lecz w dzisiejszym świecie ma ona rożny wymiar, dla jednych taki o którym piszesz a dla innych brak środków do życia ( często, byle jakiego życia mimo ciężkiej pracy ) a jeszcze dla innych .... .
Nazewnictwo niczego tutaj nie zmieni, pozwolenie na kusze też nie zmieni całego spectrum ograniczeń które nakłada na nas "życie tu i teraz".
Nie znaczy to że należy się pogodzić z ograniczeniami.
Nie znaczy to również że wszyscy z nas muszą być działać i czuć tak samo.
Jeżeli chodzi o problem mentalny hmm jest on w zasięgu każdego z nas, natomiast jeżeli chodzi o problem formalny np. zezwoleń na kusze - pewnie konstruktywne wystąpienie z zapytaniem o rozwiązanie i wyjaśnienie problemu należy pierw złożyć w :
Wydział Postępowań Administracyjnych
Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach
ul. Lompy 19
40-038 Katowice

LUB

Zespół pozwoleń na broń;

tel. (32) 200-2972 koordynator Zespołu

 

-              pozwolenia na broń palną bojową do ochrony osobistej
                tel. (32) 200-2944

-              pozwolenia na broń palną sportową
                tel. (32) 200-2914

-              pozwolenia na broń palną gazową do ochrony osobistej
                tel. (32) 200-2916, 200-2956

-              pozwolenia na broń myśliwską

tel. (32) 200-2968,

tel. (32) 200-2970 dla mieszkańców powiatów: Bielsko ? Biała, Cieszyn, Żywiec

tel. (32) 200-2956 dla mieszkańców powiatów: Częstochowa, Lubliniec , Kłobuck i Myszków

-              pozwolenia na broń na okaziciela  z wyjątkiem przedsiębiorców posiadających koncesje na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia
tel. (32) 200-2934

-              sprawy depozytów broni
tel. (32) 200-2985


( Katowice ze względu na miejsce Pańskiego zamieszkania i mojego zresztą też )
a następnie jeżeli odpowiedz nie będzie jasna o szczebel wyżej.

I jeszcze link do ustawy o broni i amunicji.

http://kola.lowiecki.pl/gdansk/cietrzew/prawo/prawo_3.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2010, 02:54:56 pm wysłana przez zgaszony »

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 28, 2010, 03:05:34 pm »
Lecz jak nadal ktoś o zajęczym serduszku, dostający palpitacji, trzęsiączki i spazmów na widok rachitycznego strażnika miejskiego czy seksownej panienki w "skarbówce" - boi się posiadania bloczkowego łuku horyzontalnego w całości - to może go przechowywać w częściach.  Jak już pisałem w pierwszym poście - nie jest zabronione posiadanie żadnych części nie tylko do Bloczkowego Łuku Horyzontalnego - ale nawet do kuszy cięciwowej.

A gdy trzęsiportki oprócz aktów prawnych potrzebują jeszcze przykładów z realnego życia - to zobaczcie, drodzy bojcy (nie od boju, lecz od bania się  ;D ) że znany wytwórca łuków Pan Adam Bisok nie boi się ani posiadania, ani wyrabiania najważniejszej części kuszy - łuczyska:

"Ramiona do kuszy
Ramiona do kuszy karbon"
http://www.lukbis.pl/oferta.html
http://www.lukbis.pl/fotki/duze/a12.html

Zatem możecie bez dwóch zdań posiadać dowolne części do kuszy - byle nie były W CZASIE KONTROLI FUNKCJONARIUSZA APARATU REPRESJI złożone w całą kuszę.
A czy złożycie części w całość pod nieobecność "stróża bezprawia" - to już Wasza prywatna sprawa. Ja w przypadku KUSZ - oficjalnie  ;) odradzam  ;D