Autor Wątek: Javelina  (Przeczytany 11568 razy)

Tomek 59

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Javelina
« dnia: Luty 05, 2013, 10:01:54 pm »
Cześć. Czy ktoś może wie coś, dobrego lub złego, o łuku INTERNATURE JAVELINA? Zastanawiam się nad jego kupnem, 58"/40 lbs, podobno odpowiada Samickowi SHT a nawet go przewyższa pod kilkoma względami...

N

  • Gość
Odp: Javelina
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2013, 05:11:48 pm »
Cześć. Czy ktoś może wie coś, dobrego lub złego, o łuku INTERNATURE JAVELINA? Zastanawiam się nad jego kupnem, 58"/40 lbs, podobno odpowiada Samickowi SHT...

http://www.bowhunting.pl/index.php/component/kunena/6-lowiectwo/2129-nasze-lucznicze-polowanie-na-zakonczenie-sezonu?start=6

a nawet go przewyższa pod kilkoma względami...

Podobnie jak jego wcześniejsza wersja/wcielenie Samwha T/D Hunter wyraźnie przewyższa i to na B-50 !!!  :) niestety mankamentem jest brak możliwości wymiany samych ramion...z drugiej strony plusem jest jego stosunkowo niewygórowana cena...

Pzdr

« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2013, 05:13:40 pm wysłana przez N »

Tomek 59

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Javelina
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2013, 02:12:21 pm »
Wielkie dzięki. Mam tylko nadzieję, że nie jest to nieporozmienie bo opisy na podanym linku wyglądają jakby dotyczyły łuku bloczkowego!

N

  • Gość
Odp: Javelina
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2013, 08:43:07 pm »
Wielkie dzięki. Mam tylko nadzieję, że nie jest to nieporozmienie bo opisy na podanym linku wyglądają jakby dotyczyły łuku bloczkowego!

Nie ma powodu do obaw- to nie pomyłka ;) dotyczą właśnie interesującego Cię łuku.

Pzdr

MisYogi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Javelina
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2013, 10:12:15 pm »
Witam...

Też jestem zaciekawiony tym modelem właśnie  :) Chyba najlepiej będzie samemu przekonać się o wadach i zaletach tego łuku. Cena naprawdę niewielka ... Chyba się skuszę  ;D

A taki filmik znalazłem :

http://www.youtube.com/watch?v=nQgx7qw2iCc&playnext=1&list=PLB82BD82CB8587D82&feature=results_main

Pozdrawiam  8)
Samick SHB  65#
Hoyt GameMaster II  65#
Ben Pearson Javelina  45#
Hoyt Easton Ram Hunter II  60#

Marek Tessarzik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Javelina
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2013, 06:16:43 pm »
Ciekawa  technika z papierosem w ustach....... ::)

Tomek 59

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Javelina
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2013, 09:36:21 pm »
Technika faktycznie ciekawa... I celność adekwatna. Dzięki za Wasze odpowiedzi, już się na ten łuk zdecydowałem i wkrótce sam będę doświadczał jego wad i zalet (z przewagą tych ostatnich). Pozdrawiam.

Iras

  • Stowarzyszenie
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Javelina
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2013, 10:16:23 pm »
 prawdziwy profesjonalista...  :P
Diamond Marquis Mathews Monster

Tomek 59

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Javelina
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 12, 2013, 05:37:48 pm »
Jeszcze nie. Ale za lat...naście,czemu nie?

Iras

  • Stowarzyszenie
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Javelina
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 12, 2013, 07:38:01 pm »
taak... pewnie najlepsze skupienie wychodzi jak sią zaciąga przy napinaniu ;D
Diamond Marquis Mathews Monster

N

  • Gość
Odp: Javelina
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2013, 07:46:21 pm »
Prawdę powiedziawszy to może nie być fajka a raczej lizak "czupa-czups"  ;D

Rafalpd

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Javelina
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2013, 05:22:30 pm »
Mam ten łuk od listopada. Jakość wykonania jest taka sobie... z 3 metrów wszystko jest ok ale po dokładniejszych oględzinach widać wżery na majdanie, włókno szklane na ramionach nie jest tak ładnie satynowo wykończone jak w łukach Samick. Bardzo ciężko też wkręca się śruba mocująca górne ramię. Za 319zł są to jednak mankamenty akceptowalne i nie mające wpływu na samo strzelanie.
Co do strzelania to łuk jest bardzo szybki i dynamiczny. Mój egzemplarz to 45lbs przy 28". Ja przeciągam go na jakieś 30,5". Dynamometr pokazuje wtedy 50lbs. Strzelając przez chrono strzałą easton power flight .500 z grotem 100grn wynik wskazuje 206-213fps. Sam cykl strzału jest bardzo krótki i szybki. Polecam założenie tłumików na cięciwę. W zawodach 3D, które odbyły się w Jaworzu 26 stycznia zająłem 1 miejsce strzelając Javeliny w kategorii TRRB. Słowak, który zajął 2 miejsce też miał taki łuk. Przy obecnym niewielkim wyborze łuków typu hunter w polskich sklepach łuczniczych można śmiało przetestować ten model.
Tutaj kilka fotek mojego egzemplarza:











Tomek 59

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Javelina
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 25, 2013, 04:51:11 pm »
Rafalpd: Dziękuję za wyczerpującą odpowiedż. Mam już ten łuk od kilkunastu dni i zauważyłem te same mankamenty- wady w wykończeniu. Natomiast samym strzelaniem jestem zachwycony. A tak przy okazji to moje gratulacje - Twoje wyniki wzbudzają podziw.

adamsb81

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Javelina
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 01, 2013, 08:07:53 pm »
Witam podepnę się do tematu. Potrzebuję pomocy w wyborze łuku. Jako że strzelam z łuku samick polaris 68" 40# bez żadnego oprzyrządowania (celownik itp.) Wybór padł na Samick Leopard II lub INTERNATURE JAVELINA. Który polecacie i jakiego naciągu szukac (45# czy 50#). Dodam że mój naciąg to 29,5-30"

Rafalpd

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Javelina
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 01, 2013, 11:02:41 pm »
Raczej marna szansa, żebyś trafił w Polsce na łuk Leopard II. Zresztą żadnego łuku polowego Samick już się raczej nie kupi u nas. Jeżeli strzelasz do tej pory z łuku 40lbs to przesiadka na 50 może byc bolesna. Jeżeli kupisz 45lbs to przy naciągu 30" będziesz miał prawie 50lbs. Javelina bardzo twardnieje powyżej 28". Ale jest też dynamiczniejsza od Polarisa.