Autor Wątek: Święto łuczników  (Przeczytany 27601 razy)

zgaszony

  • Gość
Odp: Święto łuczników
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 13, 2009, 11:46:40 am »
Piotrze  Św. Hubert jest również według mnie najodpowiedniejszym patronem dla święta łucznika.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2009, 02:54:57 pm wysłana przez zgaszony »

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: Święto łuczników
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 13, 2009, 01:03:50 pm »
Ma to sens. Choć ja bym wolał coś naszego a nie "podpięcie się" i nie żabojada... Ale argumenty są silne a opinia Adama - rzekłbym - wiążąca!
To ja przyjmuję do wiadomości i obiecuję świętować i propagować.
Pozdrawiam
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku

kissielec

  • Gość
Odp: Święto łuczników
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 14, 2009, 07:28:12 pm »
A więc,...w przyszłym roku, należy "się spiąć" - i zorganizować ku czci Św. Huberta (3 listopada) jakieś łucznicze spotkanie - być może z jakimiś pokazami lub towarzyskimi zawodami 3D.
Może udałoby się również spiąć jakieś imprezy myśliwskie lub jeździeckie z łuczniczą - w jedną całość (są koła łowieckie np. Zdrój w Zaniemyślu, które przyjaźnie odnoszą się do łuczników).
 :)


@Pioter
...no Żabojad- to rzeczywiście nie brzmi dumnie,... ;D ale przez pryzmat chrześcijaństwa, Św. Hubert jest już patronem ponad-narodowym, a w dzisiejszym dziwnym świecie - chyba bliższy Polakom niż... Francuzom (Salam alikum - pokój z tobą - po francusku oczywiście) ;)  
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2009, 02:53:04 pm wysłana przez kissielec »

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Święto łuczników
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 15, 2009, 07:42:24 am »
Witam serdecznie.
"św. Hubert" - znowu mi tu kościołem zalatuje. Jak się to swięto mocno przyjmie, to zaraz ksiądz przyjdzie i w pierwszej kolejności trzeba będzie msze odprawić.
3 listopada - to data, która się nie sprawdzi ze względu na święto 1 i 2 listopada. Ludzie będą jeździc po Polsce i odwiedzać grobu, więc nie będą myśleli o zawodach.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

paskud

  • Gość
Odp: Święto łuczników
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 15, 2009, 10:35:21 am »
Witam,
Od razu przyznam, że zgadzam się z Kissielcem, iż za patrona łuczników, a zwłaszcza tych 3D czy bowhunterów powinien zostać uznany patron myśliwych.
Abstrahując od polskich przepisów prawnych, łuk był i jest narzędziem, które zostało stworzone do polowania i nie ma odpowiedniejszego patrona jak św. Hubert.

Rację trzeba przyznać White Eagle, że data 3 listopada niefortunnie wypada zaraz przy święcie zmarłych, ale to żaden problem. Rozwiązanie widzę takie - jeżeli trzeci listopada przypada na dzień w tygodniu, kiedy gro z nas potrzebuje być w pracy - świętowanie popełniamy w najbliższą sobotę/niedzielę. Jeżeli jednak zdarzyłoby się, że trzeci listopada przypadłby w weekend wraz ze świętem zmarłych to akurat byłaby to okazja pomodlić się za zmarłe ofiary bowhunterów ;D Żart - oczywiście świętowanie odbyłoby się w kolejny weekend.

Pzdr, Michał

aro1569 - Arkadiusz Kania

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 249
Odp: Święto łuczników
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 15, 2009, 11:51:00 am »
Dobra mysl paskudzie ;)) Zreszta nawet jesli na swieto przybylby ksiadz to coz to zdroznego ?Niebiosa beda nam sprzyjac a i propagowanie tej dyscypliny wieksze :)
Bowtech Invasion CPX 70#, Mathews Drenalin 70#,
TR Micro Alpha v5, Sure- Loc QC,
Ripcord Code Red, Mathews HD II,
Cartel Midas Max ,
Octane 11'' , Bee stinger pro hunter max 8"
CE Maxima 250

paskud

  • Gość
Odp: Święto łuczników
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 15, 2009, 12:19:00 pm »
Dobra mysl paskudzie ;)) Zreszta nawet jesli na swieto przybylby ksiadz to coz to zdroznego ?Niebiosa beda nam sprzyjac a i propagowanie tej dyscypliny wieksze :)
Ja tam w tym nic zdrożnego nie widzę. Powiem więcej, u nas w gminie jest ksiądz, który wygospodarował dla dzieciaków plac pod tor łuczniczy FITA, wespół z paroma osobami zatroszczył się o dofinansowanie na zakup sprzętu łuczniczego i załatwił trenera który prowadzi zajęcia. No i dzieciaki od jakiegoś czasu regularnie trenują.
Doszły mnie nawet ploty, że w gronie organizatorów jest jakieś zainteresowanie łucznictwem 3D.

Jeżeli można odprawiać msze z poświęceniem pojazdów, plonów żniwnych, to czemu i nie broni myśliwskiej? :)

kissielec

  • Gość
Odp: Święto łuczników
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 15, 2009, 12:46:26 pm »
"św. Hubert" - znowu mi tu kościołem zalatuje...

 :)...nie tak łatwo zwolennikom "nowych świeckich tradycji" - skoro nawet 1 maja - ustanowiono swego czasu z okazji dnia Św. Józefa - patrona ludzi pracujących.

Natomiast tzw. Hubertusy z okazji święta łowieckiego, organizuje się w okolicy 3 XI (niekiedy aż do połowy listopada), tak jak pozwala czas i potencjalna pogoda.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2009, 02:51:48 pm wysłana przez kissielec »

RedPunica

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 116
    • o mnie na Facebooku
Odp: Święto łuczników
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 19, 2009, 01:56:09 pm »
"św. Hubert" - znowu mi tu kościołem zalatuje.
No jak sama nazwa wskazuje: jak święto to i święty. Konsekwentnie.

Ale nie o tym. Patronem łuczników jest św. Sebastian, który przeżył rozstrzelanie z łuku! Jego dzień jest 20 stycznia. Nie wiem, czy dzień nadaje się na łucznicze święto, ale niewątpliwie jest dniem patrona łuczników.
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Aw._Sebastian

I może fajnie nie łączyć tego z dniem myśliwych. Bo jak to brzmi: dzień myśliwych i łuczników na doczepkę? A tak, to mamy swój dzień.

Odpowiada komuś dzień św. Sebastiana?

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Święto łuczników
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 19, 2009, 02:49:49 pm »
byle by to święto latem było... dośc już mam tych listopadowych i grudniowych ;) ;D może coś w czerwcu?? lipcu?? byle nie listopad....
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Artas

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Święto łuczników
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 19, 2009, 11:12:01 pm »
św. Huberta jako święto łuczników będzie zawsze "na doczepkę" (Huberta i tak prędzej czy później będziemy świętować :-> ), po co się pchać, gdzie nas nie chcą (na razie :-> ). Wolałbym jakiś bardziej neutralny "pretekst" (św Sebastian?) polowanie ma jednak sporo przeciwników (nie ważne, czy słusznie, czy nie), pewnie również wśród łuczników. Jeśli ma być to święto wszystkich łuczników, a nie bowhunterów, to wydaje mi się, że jednak nie Hubert.

Św. Sebastian? Ale dlaczego ***** w środku zimy???

White_Eagel proponował coś związanego z Polską - może 4 września?
http://www.lucznictwo.ires.pl/pl/news/art3,polskie-daty-w-lucznictwie.html
Ale czy to nie za bardzo trąci FITĄ, PZŁuczem i olimpiadą?
Ben Pearson Collegian 30#
Samick Squall 45#

Hungry

  • Gość
Odp: Święto łuczników
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 23, 2009, 05:00:59 pm »
z przyczyn praktycznych proponuję uznać za nasze święto dzień 2-go maja, stworzymy w ten sposób piękny 3 dniowy ciąg świąteczny :)

kombatant

  • Gość
Odp: Święto łuczników
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 25, 2009, 09:06:40 am »
...
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2011, 12:01:08 am wysłana przez kombatant »

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: Święto łuczników
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 25, 2009, 05:54:23 pm »
kobieta patronem łuczników? ???
no nie wiem, chociaż kto wie.
to ja już bym był lepiej za Św. Krzysztofem, bo żeby gdziekolwiek postrzelać to trzeba się najeździć. ;D ;D
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

aro1569 - Arkadiusz Kania

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 249
Odp: Święto łuczników
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 27, 2009, 11:30:55 pm »
Dobre Arek ,dobre ;)))
Bowtech Invasion CPX 70#, Mathews Drenalin 70#,
TR Micro Alpha v5, Sure- Loc QC,
Ripcord Code Red, Mathews HD II,
Cartel Midas Max ,
Octane 11'' , Bee stinger pro hunter max 8"
CE Maxima 250