Autor Wątek: Łuk dla 16-latka  (Przeczytany 3721 razy)

Dominik111

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Łuk dla 16-latka
« dnia: Maj 12, 2015, 07:05:51 pm »
Witam
Jestem nowy na forum mam na imię Dominik i mam 16 lat.
Od jakiegoś czasu oglądam forum i postanowiłem kupić jakiś łuk i tu jest problem bo mogę wydać max 400zł na początek bo więcej nie dostanę od rodziców, a na forum czytałem że niema dobrych łuków w takiej cenie. I tu moje pytanie kupić jakiś łuk w takiej cenie czy sb w ogóle odpuścić ?
Jeśli znacie jakieś w miarę dobre łuki w takiej cenie proszę o jakieś propozycję .

Z góry dziękuje.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Łuk dla 16-latka
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2015, 07:08:58 pm »
Odpuść bloczka, za tą kwotę kup sobie np łuk tradycyjny.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Dominik111

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Łuk dla 16-latka
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2015, 07:16:38 pm »
Tradycyjny nie za bardzo dla mnie bo za dużo wysiłku przy nim mam i nie mam frajdy z strzelania dlatego chciałem spróbować z bloczkiem.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Łuk dla 16-latka
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2015, 07:36:14 pm »
Przykro mi ale nie kupisz żadnego sensownego bloczka za 400 zł. Minimum to 1200-1300 zł za używany komplet.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Łuk dla 16-latka
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2015, 07:45:33 pm »
to kup sobie ze słabszymi ramionami to nie będzie dla ciebie aż tak duży wysiłek
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Munin

  • Gość
Odp: Łuk dla 16-latka
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 12, 2015, 07:56:52 pm »
Dominik wejdź i poszukaj na forum Arcus-a gość ma nick Will albo na YouTube.com Willbowmaker. Zagadaj do niego i się dowiedz po ile sprzedaje obecnie łuki robione z rur pcv. Na youtybie są Willa filmy z jego kuzynami jak wymiataja z takich łuków. Moim zdaniem dla Ciebie na początek łuk nie powinien mieć więcej niż 20-25 lbs.
Tak w ramach doprecyzowania to ramiona wymienne mają łuki klasyczne, tradycyjne tylko z nazwy "huntery" występują z wymiennymi ramionami, przy tradycyjnie tradycyjnym łuku kupuje się słabszy/mocniejszy łuk :)


Wysyłane z HTC za pomocą Tapatalk 2
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2015, 10:41:01 pm wysłana przez Munin »

Dominik111

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Łuk dla 16-latka
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2015, 08:16:02 pm »
Dzięki za odpowiedzi  :D
Łuki z rur pcv nawet ciekawa propozycja zastanowię się nad nią :D

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Łuk dla 16-latka
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2015, 08:17:13 pm »
Mało się teraz tego spotyka ale można wyrwać dość tanio PSE NOVA. Popytaj na forum naszym jak i w innych źródłach może ktoś ma taki na zbyciu. Jest to fajny łuk dla osoby początkującej i dość tani, a zarazem dobry. Jak zaczynałem przygodę z łucznictwo nabyłem takiego z osprzętem tylko że celownik był myśliwski oraz 3 strzałami i walizką sztywną za 700 zł.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2015, 08:19:05 pm wysłana przez Tomasz Szybalski (Sonix) »

Dominik111

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Łuk dla 16-latka
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 12, 2015, 09:58:55 pm »
To jak ktoś by miał taki łuk do 400zł może być goły to chętnie bym nabył .

mwitek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Łuk dla 16-latka
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 13, 2015, 07:09:43 am »
Za 400 spokojnie kupisz sobie samicka polarisa i 5 strzał . Siłę ramion można dobrać, żebyś się nie męczył a potem jak będzie trzeba, zmienić na mocniejsze.  To jest łuk dla początkujących wiec znajdziesz odnowieni dla siebie. Tylko, że to jest łuk klasyczny. Co do pvc sam możesz spróbować zrobić. Koszt rurki to max 30 pln.  Na początek 3/4 cala starczy.

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Łuk dla 16-latka
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 13, 2015, 09:36:37 am »
Tradycyjny nie za bardzo dla mnie bo za dużo wysiłku przy nim mam i nie mam frajdy z strzelania dlatego chciałem spróbować z bloczkiem.
Jak chłopak chce strzelać z bloczka to po co ma kupować tradycyjny, niech sobie zbiera aż będzie miał na bloczka i wtedy kupi, bo kupi i będzie niezadowolony :(  A bloczek to bloczek, całkiem inna "bajka" niż tradycyjny.
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuk dla 16-latka
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 13, 2015, 09:59:10 am »
W tej cenie to w zasadzie tylko z bloczków to jest Cobra. Na allegro do nabycia za około 300 pln
http://lm.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fluk-bloczkowy-cobra-czarny-55-lb-promocja-i5306604324.html&h=rAQFql2i7&s=1
Ale ogólnie nie polecamy tego łuku, jednak od biedy da się strzelać. W tygodniu widziałem na łucznicy jak gość strzela na 30 m z takiego sprzętu i o dziwo nieźle trafiał do  tarczy.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

mwitek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Łuk dla 16-latka
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 13, 2015, 10:55:40 am »
Tradycyjny nie za bardzo dla mnie bo za dużo wysiłku przy nim mam i nie mam frajdy z strzelania dlatego chciałem spróbować z bloczkiem.
Jak chłopak chce strzelać z bloczka to po co ma kupować tradycyjny, niech sobie zbiera aż będzie miał na bloczka i wtedy kupi, bo kupi i będzie niezadowolony :(  A bloczek to bloczek, całkiem inna "bajka" niż tradycyjny.
Nie sposób się nie zgodzić. Natomiast Nie wiemy dla czego jest mu za ciężko strzelać z klasyka , co pozwala twierdzić że może próbował za mocnego łuku? A co za tym idzie dobrze dobrany łuk klasyczny czy tradycyjny tez może być dobrym wyborem
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2015, 10:57:32 am wysłana przez mwitek »

Jacek D

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
    • Drewno, rękojeści, kolby
Odp: Łuk dla 16-latka
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 13, 2015, 11:13:45 am »
Cobra jest ok, ale ona ma zdaje sie 55lbs wiec chlopak sie dopiero zmeczy.
Jaco ma racje - powinien zaczac od klasyka z mniejsza sila naciagu.
Tutaj jest jeszcze kwestia potencjalnych kontuzji.
A jak marzy o bajerach to mozna fajny breloczek do kluczy dokupic.
Bowtech Airborne 82nd
CBE Elite 3D, Viper
Stan Mag Micro
www.drewtak.pl

Munin

  • Gość
Odp: Łuk dla 16-latka
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 13, 2015, 11:31:25 am »
Jest subtelna różnica między wybraniem bloczka kiedy strzelało się ze wszystkich rodzajów łuków i decydujemy się właśnie na ten rodzaj łuku a wybraniem bloczka bo te wcześniejsze których się próbowało były źle dobrane. To jak z wybraniem dobranych na miarę butów za tysiaka bo te po stówce co przymierzał były za małe/duże :)

Dominiku moim zdaniem jak masz możliwość iść do klubu i kilka treningów przejść na sprzęcie klubowym to jest to dobra ale kosztowna opcja, nie mniej jednak ona uchroni Cię przed niepotrzebnym stresem związanym z za mocnym łukiem i niedopasowanym/dobranym sprzętem choćby strzały. To trener musi wiedzieć i umieć wszystko a Ty tam masz mieć komfort strzelania i radosnej i przyjaznej atmosferze rozwijania kiełkującej pasji.

Co do zrobienia samemu łuku z rury pcv to pamiętaj, że potrzebujesz rurę grubościenną o symbolu SCH 40, zwykła rura wodna z marketu budowlanego da się ukształtować na łuk ale będzie on strasznie słaby.


Wysyłane z HTC za pomocą Tapatalk 2