Autor Wątek: Strzały "home mount" z czego?  (Przeczytany 9456 razy)

gelorad

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Strzały "home mount" z czego?
« dnia: Grudzień 08, 2008, 10:27:10 am »
Witam
Szukam informacji na temat materiałów do samodzielnego wykonania strzał do bloczka. W ofertach sklepów jest do groma promieni, insertów, grotów, lotek itp... :-\ ale co do czego i z czym ???  :o
Jakich promieni Wy używacie, jakich grotów i jakich lotek. Mam na myśli zestawienia materiałów do kompletnej  strzały w takiej  formie że:
promień X pasuje z grotem Y dobrze lata z lotkiami i wyjdzie z tego strzała o parametrach ABC.

Czy taka domowa produkcja jest opłacalna wogóle?
Kupiłem chyba najtańsze (podobno dość przyzwoite) strzały Easton Power Flight ale i tak ich cena za choćby 12szt  wydaje mi się przytłaczająca.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2008, 12:06:32 pm wysłana przez gelorad »

mgo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 228
Odp: Strzały "home made" z czego?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2008, 10:43:23 am »
Kazdy producent podaje komponenty jakie pasuja do danego promienia (nasadka, grot)co do lotek to juz kwestia wyboru wlasciciela, natomiast zanim zadasz pytanie co z czym po co i jak okresl co chcesz strzelac bo to jest chyba dosyc istotne zeby mozna cos powiedziec na temat doboru strzal

kissielec

  • Gość
Odp: Strzały "home made" z czego?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2008, 11:10:39 am »
Już się przestrzaszyłem, że chcesz sam produkować do bloczka strzały...
a chodzi Ci po prostu o samodzielny montaż z komponentów :) Uff!
Nie ma czegoś takiego, że jakieś cudowne strzały latają dobrze ze wszystkich łuków bloczkowych. Strzała i łuk to jak szczęśliwe małżeństwo. Muszą być wyjątkowo i niepowtarzalnie dobrani  ;). Dla łuku o określonych parametrach dobiera się strzałę o określonych parametrach a potem jeszcze ten łuk i strzałę wzajemnie doregulowuje. I w trakcie tego doregulowywania, czasem trzeba zmienić długość promienia, ciężar grotu, rozmiar lotek,...itp. lub skorygować siłę naciągu łuku,... Są na to wszystko tabele, internetowe shaftselektory, liczniki F.O.C.,...itp.
Można to wszystko znaleźć na stronach producentów (Easton, Beman, GoldTip,...itd)
A tu mały przewodnik:
http://www.huntersfriend.com/2007-Carbon-Arrows/arrow-selection-guide1.htm
 ;)
  

gelorad

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: Strzały "home made" z czego?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2008, 11:51:15 am »
@mgo
Będę strzelał z PSE NOVA ustawionego w granicach około 55# i 28" (przynajmniej narazie dopóki nie przypakuję :D)
Współzawodnictwo jak najbardziej tak - 3D, ale z podejściem bardziej towarzysko rekreacyjnym. Treningowo działkowo oczywiście tarcza, ale też w różnych dystansach. Co nie oznacza że w miarę jedzenia mój apetyt nie wzrośnie  ;)

@kissielec
Hehe, znaczy się, że co? Że laminat węglowy lepić i groty na tokarce?  :D zmodyfikowałem tytuł
No dobra, oczywiście poszukam w tych selektorach. Za mało jeszcze wiem i myślałem że to prostrze będzie wykorzystać "gotowce" zamiast dobierać wszystko od początku.
Dzięki za przewodniczek.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2008, 12:07:09 pm wysłana przez gelorad »

mgo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 228
Odp: Strzały "home mount" z czego?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2008, 01:13:06 pm »
Ja bym sprobowal ze strzalami grafitowymi lub carbonowymi Gold Tip lub Carbon Express o srednicy ok 7 mm na poczatek groty 100gr + insert 15gr. co do lotek to 2,3'' lub 4'' low profile no i powaznie zastanowilbym sie nad zainstalowaniem pinow   

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: Strzały "home mount" z czego?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2008, 08:35:35 pm »
Co do samodzielnego montazu to oszczednosc jest naprawde znikoma, ale jak sie ma warunki ochote i czas to czemu nie.
Tak czy siak warto sie zaopatrzyc w maszynke do klejenia lotek ;)
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Strzały "home mount" z czego?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2008, 09:03:12 pm »
Witam serdecznie.
Mam łuk, jak w opce.
Strzelałem na początku aluminionwym 9mm strzelam dosyć celnie. W przypadku skrzywienie można je prostować co nie oznacza, że będę idealne. Koszt około 30zł w Łuksporcie.
Potem kupiłem w Decathlonie strzały 5,5mm karbonowe, 300G. Ślicznie latały lecz miały wadę, bo przy wyjmowaniu z tarczy często zostawały groty w strzełochwycie. Strzelam do pilśni o parametrach 80x80x20cm. Groty były do odzyskania dopiero przy naprawianiu tarczy na nowe pilśnie. Byłem zmuszony kupować nowe groty co mnie kosztował od 1,5zł do 2zł. Nie byłem zadowolny.

Teraz strzelam do Easton Power Flight 400 8.4gpi średnica 7mm. Założyłem do nich grot tarczowy 100g. Zamonotowałem lotki o długości 7,2cm, wysokości 1,2mm gumkowe - najtańsze. Promień nie skracam, bo jak się zniszczy, a zwykle jest to na początku promienia to zawsze można skrócić i dalej dany promień używać. Do treningu strata rzędu 2-3cm nie ma większego znaczenia.

Te strzały mają jedną i to "wielką wadę". ;D W pierwszym strzelaniu na odległości 70m strzeliłem strzałę w strzałę. To krótkim czasie powtórzyłem strzelejąc strzałę w strzałe na 50m. Czyli jestem już do tyłu 4 strzały  :'(

KOSZTA:
Koszt strzały aluminiowej gotowej to około 30zł a przy kupowaniu komponentów zapłaciłem około 18zł za komplet do jednej strzały. Ceny z przed 2 lat
Koszt strzały Easton Power Flight z komponentami wymienionymi wyżej to koszt 16zł a całkoiwita strzała to koszt około 28zł.
Czy jest to wielka różnica to sobie odpowiedz sam.

Koszt urządzenia do naklejania lotek to rzędu około 80zł w łuksporcie.
Przy zakupie 8 komponentów już masz kase na urządzenie do klejenia lotek.

Jaki klej do montażu lotek.
Sprawdzałem wiele i wszystkie po jakimś czasie się zrywał. Mając przy sobie urządzenie do klejenia i zapasowe lotki, za 15 minut miałem już gotową strzałę do ponownego urzycia.
Ja obecnie kleję lotki zwykłym SUPERGLUE i żadna mi lotka nie odpadła.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2008, 09:26:10 am wysłana przez White_Eagle »
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

adamc1

  • Gość
Odp: Strzały "home mount" z czego?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2008, 09:15:58 pm »
Ja dla odmiany znajduję przyjemność w klejeniu docinaniu i innych zabawach ze strzałami.
Pozdrawiam Adam

gelorad

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: Strzały "home mount" z czego?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2008, 10:13:26 pm »
No proszę, już jakaś garstka użytecznych informacji jest.

Czy poza lusport i sklepluczniczy są inne sensowne źródła (sklepy wysyłkowe w Polsce) zakupu promieni i reszty?

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: Strzały "home mount" z czego?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2008, 10:22:16 pm »
Hola, hola!!! Male sprostowanie!

Nasadki Easton 3D SUPER NOCK - 1,5PLN/szt
Inserty EASTON CARBON INSERT - 1PLN/szt
Groty SAUNDERS COMBO - 1PLN/szt
Lotki Easton DIAMOND - 0,5PLN/szt => 1,5PLN/3szt
Promienie EASTON POWER FLIGHT lub BEMAN ICS BOWHUNTER - 13,5PLN/szt(przy kupnie 12tu)
Razem: 18,5PLN/szt

12 gotowych strzal EASTON POWER FLIGHT w www.sklepluczniczy.pl - 235PLN => ok 19,6PLN/szt. Roznica wiec jest 1PLN na strzale.

W www.luksport.pl jest troche drozej bo wychodzi 23 za strzale przy kupnie 12tu. Kupowanie pojedynczo jest oczywiscie drozsze - w Luksporcie 25PLN.

A wiec gotowe, czy komponenty? Ja dokupujac pojedynczo kupuje promienie (bo mam w domu lotki, inserty, groty i nasadki i to w nadmiarze), ale gdy chce sobie sprawic komplet - wtedy kupuje gotowe :)
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Strzały "home mount" z czego?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 09, 2008, 10:31:50 am »
Witam serdecznie.
Małe lecz ważne sprostowanie.
Przy zakupie promini Easton Power Flight w komplecie są nasadki i inserty. W maju tego roku płaciłem chyba 15zł za sztukę.
Aby mieć kompletną strzałę musiałem dokupić grot wkręcany oraz lotki i zmontować to wszystko razem. Różnica z 28zł za gotową strzałę a około 18zł to chyba jest znaczna.
Wszystko kupiłem w Łuksporcie.
Teraz $ jest tańszy więc cena może być mniejsza.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Strzały "home mount" z czego?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 09, 2008, 10:54:11 am »

Teraz $ jest tańszy więc cena może być mniejsza.



Chyba jest znacznie droższy!

N.E.M.O

  • Gość
Odp: Strzały "home mount" z czego?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 09, 2008, 11:17:17 am »
Cytuj
Te strzały mają jedną i to wielką wadę. W pierwszym strzelaniu na odległości 70m strzeliłem strzałę w strzałę. To krótkim czasie powtórzyłem strzelejąc strzałę w strzałe na 50m. Czyli jestem już do tyłu 4 strzały

Ja raczej uznałbym to za zaletę ;) a poza tym jeśli zdarzą ci się dwa "robiny" to jesteś w plecy o 2 strzały a nie 4-no chyba że nasadki też masz z metalu ;)
Jeśli posiada się odpowiedni zapas lotek,grotów i nasadek to składanie strzał samemu wychodzi trochę taniej.
Cytuj
Ja dla odmiany znajduję przyjemność w klejeniu docinaniu i innych zabawach ze strzałami.
Ja również.

gelorad

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: Strzały "home mount" z czego?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 09, 2008, 11:33:13 am »
To ja jeszcze techniczne pytanko?
Czymożna stosować do bloczków i czy wogóle są groty wklejane bezpośrednio w promień? Czemu właściwie służy insert? Czy ma jakieś inne znaczenie poza możliwością wymiany grota?

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Strzały "home mount" z czego?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 09, 2008, 12:19:07 pm »
Tak są groty wklejane promień.
Nie do wszystkich ale większość ma także opcję grotu wklejanego.