Autor Wątek: Porównanie dwóch łuków  (Przeczytany 42601 razy)

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #150 dnia: Czerwiec 07, 2016, 07:51:14 pm »
Może źle się wyraziłem. Tak samo jak obcokrajowcy u nas tak samo chyba my na świecie powinniśmy posiadać jakieś uprawnienia do wykonywania polowania aby polować. Nie wiem jakie jest podejście w prywatnych obwodach oraz w każdym kraju z osobna. Pewnie jest możliwość polowania "na waleta". Moja wypowiedź miała bardziej na celu uzmysłowienie koledze pare postów wcześniej, że posiadanie łuku oraz "bezpańskich" zajęcy nie uprawnia do ich pozyskania a samo polowanie z łukiem nie należy do tanich.

Napisz już dla mojej informacji na co polowałeś i jaki był koszt samego udziału a później zabrania trofeum.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Munin

  • Gość
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #151 dnia: Czerwiec 07, 2016, 08:44:03 pm »
MD powiedz mi proszę czy w jakikolwiek sposób są sprawdzane umiejętności przed wyjściem w pole czy fakt posiadania łuku wystarcza?

MD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #152 dnia: Czerwiec 07, 2016, 08:54:54 pm »
Tu masz cennik ze Słowacji, jest z 2012 roku ale ceny do dzis nie zmieniły sie. Węgry są kilka-kilkanaście % droższe, w Bułgarii jeszcze minimalnie drożej.
Poroże, kły czy skóra jest w cenie, mieso jak chcesz brać to dodatkowo płacisz od kg tuszy.
Munin nikt nie weryfikuje twoich umiejętności oprócz okazania licencji EBF - raz mi się tylko zdarzyło że sprawdzali abyś strzelał nieużywanymi broadheadami




Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #153 dnia: Czerwiec 07, 2016, 08:59:15 pm »
Mnie by ten cennik szybko wyleczył z myśliwskich zapędów.

Nowoczesny telefon komórkowy z dotykowym ekranem ...

Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #154 dnia: Czerwiec 07, 2016, 09:34:32 pm »
Może źle się wyraziłem. Tak samo jak obcokrajowcy u nas tak samo chyba my na świecie powinniśmy posiadać jakieś uprawnienia do wykonywania polowania aby polować. Nie wiem jakie jest podejście w prywatnych obwodach oraz w każdym kraju z osobna. Pewnie jest możliwość polowania "na waleta". Moja wypowiedź miała bardziej na celu uzmysłowienie koledze pare postów wcześniej, że posiadanie łuku oraz "bezpańskich" zajęcy nie uprawnia do ich pozyskania a samo polowanie z łukiem nie należy do tanich.

Napisz już dla mojej informacji na co polowałeś i jaki był koszt samego udziału a później zabrania trofeum.
Nie poluje na zajace z luku i ani w zaden inny sposob. Nie prosilem o "uzmyslawianie" czegokolwiek :)
PSE Stinger X

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #155 dnia: Czerwiec 07, 2016, 09:46:55 pm »
Ładnie :) Idzie się wpędzić w koszty nieostrożnym pozyskaniem hehe  :o
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #156 dnia: Czerwiec 07, 2016, 10:03:06 pm »
Ciekawe czy to ostudzi zapędy 95% pytających o "łuk myśliwski bo chcę polować ale na łuk mam tylko 2000 zł ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #157 dnia: Czerwiec 07, 2016, 10:03:28 pm »
Zgadza sie ale mam wrazenie ze zostalem zle zrozumiany. Jesli w przyszlosci bedzie dozwolone polowanie z luku w Polsce bede chcial wyrobic sobie odpowiednie papiery i zapolowac na wieksza zwierzyne niz zajace. Doskonale wiem ze polowanie zluku  u nas jest zabronione i nigdy tego robilem ani nie zamierzam dopoki zasady lowieckie sie nie zmienia w tej materii. Uzmyslawiac mnie nie ma potrzeby bo tematyka lowiecka jesli mi znana w pewnym zakresie. Napisalem tylko wzmianke ze na moim polu biegaja zajace, ale nie oznacza to ze je pozyskuje z luku :)
PSE Stinger X

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #158 dnia: Czerwiec 07, 2016, 10:05:46 pm »
Ciekawe czy to ostudzi zapędy 95% pytających o "łuk myśliwski bo chcę polować ale na łuk mam tylko 2000 zł ;)
Nigdy Wam nie zadawalem takiego pytania wiec mieszcze sie w 5% :D
PSE Stinger X

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #159 dnia: Czerwiec 08, 2016, 03:03:39 am »
Ale to Mateusz250 oto pytał a nie ja :)
PSE Stinger X

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #160 dnia: Czerwiec 08, 2016, 06:09:28 am »
Za dużo Mateuszów hehe.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #161 dnia: Czerwiec 08, 2016, 06:55:31 am »
Na to wyglada. Zrobimy zawody i przegrany bedzie musial odejsc :)
PSE Stinger X

Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #162 dnia: Czerwiec 08, 2016, 07:29:55 am »
Aj tam odrazu odejść, do urzędu imię zmienić i wszystko będzie ok :)
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

Munin

  • Gość
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #163 dnia: Czerwiec 08, 2016, 09:33:07 am »
Munin nikt nie weryfikuje twoich umiejętności oprócz okazania licencji EBF - raz mi się tylko zdarzyło że sprawdzali abyś strzelał nieużywanymi broadheadami
Ktoś kto wydawał licencję EBF teoretycznie zweryfikował umiejętności i jej posiadanie jest równoznaczne z posiadaną wiedzą teoretyczną i praktyczną potrzebną do polowania.

Ja swoją licencję robiłem w UK ale do pracy we Francji była weryfikowana przez Francuskich myśliwych.

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #164 dnia: Czerwiec 08, 2016, 05:53:54 pm »
ja Tylko zapytałem czy są łuki myśliwskie do 2000zł powyżej 33" długości, z dopiskiem "PS: polowanie z łukiem w pl zabronione itd itp. a jak to się ma w sprawie ryb?"
a wy z tego zrobiliście 2strony o polowaniu, mnie w to nie mieszajcie  :D


MateuszN bardzo chętnie  8)


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2016, 08:13:52 pm wysłana przez Mateusz250 »
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro