Autor Wątek: Porównanie dwóch łuków  (Przeczytany 42606 razy)

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 16, 2016, 12:07:30 pm »
Jak bylem w eluk.pl w Lublinie to mowili ze czas oczekiwania na vulture do 2 tygodni. Maja tez sklep we Wroclawiu. Mozesz zapytac.

Dzwonilem do sklepu luczniczego, niewiedza kiedy sie pojawi
w centrum tak samo, w e luk mowia ze od czasu do czasu pojawia sie w hurtowni czarna wersja.


sipap i jaco, prawda taka ze juz bym zamawial ale niema horizona. gdybac juz niema co. jak cos kupie to sie odezwe ;)
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 16, 2016, 12:55:36 pm »
Jak mozesz dolozyc kasy to polecam Stingera ho sam go mam. Z ciekawosci sprawdzilem JVD i okazuje ze maja Horizona w ofercie :)
https://www.jvd.nl/product/422024-vulture-compound-bow-65lbs.html
PSE Stinger X

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 16, 2016, 02:33:49 pm »
Stingera koledze nie polecaj bo on tego akurat nie chce.  Dla ciekawostki powiem, że w sobotę dostałem Stingera do małych regulacji, którego poleciłem znajomemu jakieś nie całe dwa lata temu. Bardzo dużo z niego strzela a on dalej wygląda jak w dniu zakupu pomimo iż kupił go już używanego.  Zero problemów.  Myślę,  że to o czymś świadczy.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 16, 2016, 06:16:12 pm »
w sumie moze przekonaliscie mnie do tego stingera. nie jest taki najgorszy  8) https://www.google.pl/search?q=PSE+Stinger+X+2015&espv=2&biw=1920&bih=955&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj6mdXP_d7MAhULD5oKHah0AC0Q_AUIBigB#imgrc=f8KHsMEKJ70fxM%3A
pozatym wszyscy chyba go polecaja.. i ta bezawaryjnosc


tylko pytanie, czy mowicie o tym Stinger X 2015?

i w innych tematach na tym forum znalazlem info ze sprzedawcy dwoch sklepow porównują  cieciwe tego luku do gumki od gaci, rzeczywiscie jest taka lipna? i jak to jest z wymiania? jak mozna poznac ze jest do wymiany? ale strzelic nie powinna nie?
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 16, 2016, 06:21:29 pm »
Mam taki sam. Inny celownik i przeziernik. Nie odnosze wrazenia ze ma gumke od gaci. Ciekawe stwierdzenie :D
Jest nieco wiekszy od horizona a zarazem lekki. Dzieki solocam naciaga sie gladko. Bierz a prezes Pse bedzie Cie do granicy gonil :D
PSE Stinger X

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 18, 2016, 05:27:50 pm »
MateuszN- Ty masz tą "wersje " z czarnymi ramionami czyli łuk na 2016r?
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 18, 2016, 06:00:47 pm »
Tak, ramiona czarne, majdan camo.
PSE Stinger X

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 20, 2016, 10:32:25 pm »
Dzis dostalem maila od centrum ze vulture bedzie dostepny pod koniec przyszlego tygodnia.

Mam nowe pytanie dotyczace tym razem PRZEZIERNIKA, bo widze ze sa rozne rozmiary. m.in  MICRO TARGET, target, hunter large , hunter itd. ( a widze ze roznice 2x bo:     
LARGE (1/16"=1.6mm)
HUNTER (1/8"=3.2mm)
i jak to sie dobiera przezierniki? tylko do celownika czy do łucznika.. ale na czym to polega w takim razie?

chcialbym dobrac do celownika  maximal dawn , wiem ze ma okrag 2" jesli ma to jakies znaczenie.

pozatym brac przeziernik "zwykly" czy z gumką?
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Adam Waligóra

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 20, 2016, 11:21:17 pm »
Bież z gumką zawsze bezpieczniej :). A tak na poważnie to z gumą na początek, ponieważ odpadnie ci problem ustawiania peepa w osi. Jeśli chodzi o rozmiar to musisz organoleptyczne dopasować innej metody nie znam. Genaralnie, jeśli nie wiesz, jaki rozmiar to weź większy np. w rozmiarze Large 1/4'' = 6mm ( 1/16'' to na oczy nie widziałem) . Moim zdaniem, jeśli masz mieć niedopasowany Peep to lepiej, żeby był za duży niż za mały.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2016, 11:26:21 pm wysłana przez Adam Waligóra »
Hoyt - Defiant 65#
Spot Hogg - Father 1Pin
Trophy Taker - Smackdown Pro
Spot Hogg - Wiseguy
Easton - Aftermath .340

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 28, 2016, 09:54:41 am »
no a ladnie prosilem zeby mi wyregulowali luk bo sam sobie nie poradze, doliczyli mi jeszcze zato no ale i tak bedzie trzeba sie bawic, zeby nie dopytywac to pierwsze poczytam sobie oco chodzi z tym testem papierowym co i jak, a do podstawki znalazlem plyte i papiery zobacze co tam jest postaram sie sam jakos to zalatwic jak co to oczywiscie bede pytal w moim temacie.
a co do podstawki to naprawde dobrze ze doradziliscie mi opadajaca, nie przejmuje sie ustawieniem lotek, srednica strzaly lub tym ze mi wypadnie, i co najlepsze ta podstawka sama sie podnosi, nie musze jej za kazdym razem dzwiga i lotki ani troche nie ucierpia.

i powiem wam ze spust booster naprawde niezly, 6zł droższy od allena ale zato bardzo wygodniejszy ladniej wykonany i wgl polecam :)


edit: co do latarki to jak bedzie potrzeba to poprostu dam ja w inne miejsce lub przeprowadze tamtedy swiatlowody bo widze ze nie bedzie z tym problemu :)

a patrzac na luk od tylu to cieciwa nie powinna isc rowno przez podstawke i przez piny?


i takie pytanie, bo przez 4cm kartonow i 9cm steropianu strzala leci na wylot, i takie pytanie czy pianka montazowa jest wytrzymalsza od steropianu jesli chodzi o lucznictwo?

wczesniej pisaliscie mi zeby kupic te czysciwo czy jak to sie nazywa to widze ze to bedzie dobry pomysl bo strzaly do koudry bardzo ladnie wchodza i wychodza. tylko sobie tak mysle, bo juz liczac przedmiot + wysylki to jakby sie doplacilo 2x tyle to mozna by bylo kupic mate piankowa.  a widze ze za 83zł można wytargać Eleven 60x60x7. a podobno te wszystkie maty wytrzymuja kilka tys strzałów. co o tym sądzicie?bo skoro w krolika niema problemu trafic z 30m to maty mi duzej nie trzeba,
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2016, 12:48:39 pm wysłana przez Mateusz250 »
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Avis

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 28, 2016, 03:45:31 pm »
Mam złe doświadczenia z matami piankowymi, z tej którą mam bardzo ciężko wychodzą strzały. O wiele lepsze jest pudło tekturowe wypełnione starymi szmatami, czy innym czyściwem i owinięte folią malarską.
Nie tylko tańsze. 
Na początek wstępnie musisz ustawić podstawkę. Youtube twoim przyjacielem. Np.: https://www.youtube.com/watch?v=Pcw3bb2eZ-I
Na większości filmików do regulacji wykorzystują takie małe poziomice zakładane na strzałę, lasery itp. akcesoria, których nie masz, ale przynajmniej zrozumiesz o co chodzi. Generalnie strzała przy podniesionej podstawce musi być prostopadła do cięciwy (dlatego średnica strzały ma znaczenie- regulacja jest pod konkretny typ strzały) i równoległa do długiego stabilizatora (może ktoś mnie tu zgromi, ale ja sprawdzam położenie strzały względem stabilizatora na końcu strzały i na początku stabilizatora aby skorygować wychył prawo-lewo). W miarę dobrze da się ta zrobić "na oko" przy pomocy zwykłej poziomicy (cała filozofia to ustawienie łuku tak, aby był w pionie). Patrzenie jednym okiem, czy wszystko jest w linii nie ma sensu. Celownik ustawiasz na końcu, gdy reszta jest ok.
Mathews Apex 7

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 28, 2016, 03:45:48 pm »
10 kg czysciwa za 9 zl  wystarczy. Wrzucasz to wkarton i gra. Pianke tez mozna :D
Nic sobie sam nie przestawiaj w tym luku. Zrob sobie test papierowy. Na youtube sa filmy na ten temat. Wpisz tylko bow paper test :D
Jesli bedziesz miec ladna przestrzeline to niema sensu nic dlubac. Luk z czasem bedzie Ci sie naciagac coraz latwiej.
PSE Stinger X

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 28, 2016, 05:26:51 pm »
a po czym konkretnie stwierdzacie ze podstawka? :) i trzeba przestawic lewo prawo czy gora dol? tak wiem ze wy nie wrozki ale tak z ciekawosci.

i takie pytanie, bo tam gdzie sie ustawia na camach dlugosci naciagu, to srubki wgl nie byly dokrecone, wiec tak z ciekawosci zapytam czy ja sobie moge zmienic dlugosc naciagu poprzez wkrecenie tej sruby w inny otwór? :)

ps i celujac lewe oko zamykam pozniej nic nie widze, wy tez tak macie? to trzeba sie wyuczyc? hehe
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2016, 06:19:11 pm wysłana przez Mateusz250 »
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Adam Waligóra

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 28, 2016, 06:20:46 pm »
@Mateusz250
a patrzac na luk od tylu to cieciwa nie powinna isc rowno przez podstawke i przez piny?
Dla łuczników praworęcznych najczęściej piny celownia będą z lewej strony promienia strzały.
Temat podstawki, masz ją za każdym razem podnosić ręcznie ona nie ma sama wstawać.
W pełny naciągu znaczniki na podstawce mają się stykać, przeczytaj manual, bo jak zrozumiałem masz QAD Ultra rest.
Dodatkowo na zdjęciach widać że strzały się dobrze grupują na 10 i 18 metrów, więc strzelaj i zlej testy papierowe bo i tak na tym etapie nie zinterpretujesz wyników. Zakładam że w sklepie coś tam poustawiali i samodzielnym grzebaniem to sobie tylko pogorszysz.


@Avis
Generalnie strzała przy podniesionej podstawce musi być prostopadła do cięciwy
Może, ale nie musi to wynika z konstrukcji łuku albo ustawień timingu.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2016, 06:27:44 pm wysłana przez Adam Waligóra »
Hoyt - Defiant 65#
Spot Hogg - Father 1Pin
Trophy Taker - Smackdown Pro
Spot Hogg - Wiseguy
Easton - Aftermath .340

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 28, 2016, 06:48:21 pm »
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One