Autor Wątek: Jakie bh ?  (Przeczytany 2617 razy)

pawelxp

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Jakie bh ?
« dnia: Styczeń 19, 2017, 07:44:24 pm »
Mam nadzieję ,że zapytanie jest właściwe.Chodzi mi o odległość cięciwy do wgłębienia w majdanie(tego na chwyt dłoni).Z tego co wyczytałem w wielu wątkach to na ogół jakieś  22 cm.U mnie w Jandao begginer 70/40 to 16,5 cm...po oddaniu kilku strzałów jak wszystko się ułoży i dopasuje równo 17 cm.Nie skręcałem cięciwy bo chyba marne szanse ,żeby skrętką podnieść tę wartość aż o ok.5 cm.Dodam ,że łuk naciągam na 30 cali.Cięciwa standardowa z zestawu z łukiem-chyba dakronowa.Co jeszcze mogę uściślić ,żeby wszystko było jasne,hmmm:jakbym miał osiągnąć ok . 22 cm BH to chyba bym nie był w stanie założyć tej cięciwy na łuk metodą "wchodzenia"-a przynajmniej byłoby to cholernie trudne ,bo nawet teraz trzeba użyć sporo siły do jej założenia...Strzela mi się świetnie  z tak "skonfigurowanego" łuku.Używam strzał z Decathlonu geologic 300 i jak na razie to idealny dla mnie sprzęt i pewnie nie byłbym w stanie docenić lepszego ze wzgl.na brak doswiadczenia i umiejetności ;)
Tylko to całe BH -nie chciałbym czegoś zepsuć lub co gorsza nabrać jakichś złych nawyków.Chyba udało mi się szczegółowo opisać moje wątpliwości-proszę o radę .Pozdrawiam.Paweł

Wrzosek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jakie bh ?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2017, 07:44:20 pm »
Panowie dołączę się do pytania kolegi.

Mam ten sam łuk 70" #38 i ten sam problem. Strzały 30,7" (goły promień) Easton Powerflight, grot chowa mi się jakieś 1,5cm w półkę, przy strzelaniu z półki. Po skręceniu oryginalnej drakonowej cięciwy 70", moim zdaniem na max, BH do wgłębienia majdanu mam na poziomie 19,5cm. Problemem jest już założenie cięciwy, zmiejszając BH min o kolejne 2cm wątpię czy założenie cięciwy będzie realne. Przy napinaniu łuku z tak skręconą cięciwą czuję jak wygina mi się w ręku Majdan czego nie odczuwałem bez skręcania. Bez skręcania cięciwy łuk rwało i przy każdej strzale dostawałem w nadgarstek (nie ramie)

Dodam jeszcze że nie miałem problemów z postawą oraz z naciągiem przy Polarisie 66" #30 oraz przy jakimś hunterze Samika #40


Ma ktoś jakieś rady odnośnie tego problemu?


Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: Jakie bh ?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2017, 08:14:32 pm »
Odsyłam do http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=7416.0 i na przyszłość polecam dobrze się wczytać w forum.

Temat Zamknięty.
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon