Autor Wątek: rozchodzenie się owijki  (Przeczytany 2812 razy)

loginus233

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
rozchodzenie się owijki
« dnia: Luty 28, 2017, 07:58:18 am »
Witajcie, pewien problem mnie niepokoi, mianowicie jak zakładam strzałe na cięciwe to po oddaniu ok 100 strzałów biała obijka w miejscu zakładania nasadki strzały lekko się rozsuwa i widać czarny dakron ,czy to normalne zjawisko czy powinienem nie zakładać strzały w to samo miejsce na cięciwie tylko troche do góry w dół ?

Angel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: rozchodzenie się owijki
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2017, 09:03:19 am »
.....czy powinienem nie zakładać strzały w to samo miejsce na cięciwie tylko troche do góry w dół ?

To zaczniesz strzelać trochę do góry trochę w dół  :P

Zdejm owijkę i nawiń nową  8)

loginus233

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: rozchodzenie się owijki
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2017, 10:49:51 am »
to dopiero nowy łuk i czy naprawde konieczne jest zdejmowanie owijki z nowej cięciwy przecież owijka powinna wytrzymać kilkaset strzałów przynajmiej

Munin

  • Gość
Odp: rozchodzenie się owijki
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2017, 10:59:41 am »
Powinna ale jak widzisz ktoś za delikatnie ją nawinął i się rozjeżdża zamiast trzymać. Możesz spróbować reklamować w sklepie w którym kupiłeś łuk. Dobrze wykonana owijka powinna wytrzymać trochę więcej niż kilkaset strzałów.

loginus233

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: rozchodzenie się owijki
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2017, 01:31:21 pm »
gdzie kupić nową owijke i jak ją nawinąć żeby sie poten nie odwijała ?
może lepiej kupić nową cięciwe do łuku
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2017, 02:03:48 pm wysłana przez loginus233 »

Kretik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: rozchodzenie się owijki
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2017, 12:31:37 pm »
Też miałem ten problem. Wystarczy odwinąć owijkę i ciasno nawinąć ponownie. Jak to zrobić znajdziesz w poradniku Polskiego Związku Łuczniczego http://www.archery.pl/newsy/25/217/archery_pl_newsy_file_207.pdf.
Po nawinięciu przypal końce owijki. Ja dodatkowo nawoskowałem ją delikatnie woskiem ze świeczki przy asyście suszarki do włosów (by doprze wsiąkło) . Od pół roku spokój.